Mann fortøyer en båt i flytebryggen

Jamax flytebrygger er et av markedets mest solide og fleksible bryggesystem

Alutec er Vestlandets ledende produsent og leverandør av komplette flytebryggeanlegg.

Norsk-
produsert

Fleksibelt
system

Høy kvalitet

Laget for norske forhold

Skreddersøm

Fra idé til ferdig brygge

  • Lang levetid – Varmgalvanisert stål
  • Tåler alt slags vær – Trykkimpregnert bryggedekke
  • Ingen løse deler – Helsveist konstruksjon
  • Få ønsket lengde – Koble bryggelengder sammen og tilpass
  • Klargjort for utriggere – Bryggene er klargjort for montering av utriggere

Jamax flytebrygger – modulbasert, solid og robust

Jamax flytebrygger er et av markedets mest solide og fleksible bryggesystem, bygget for å tåle rått, norsk kystvær. Over 50 års erfaring har resultert i et system som er gjennomtenkt til siste detalj. Det er ikke uten grunn at vi er en av Vestlandets ledende produsenter og leverandører av flytebryggeanlegg. Vi leverer flytebrygger i hele Norge.

Laget av båtfolk – for båtfolk

Jamax flytebrygger er 100 % norskutviklet. Vi produserer alt fra landstedsbrygger til store marinaer på verkstedet vårt på Os, sør for Bergen.

Flytebryggene er i helsveiset varmgalvanisert stål og bryggedekket er i kraftig trykkimpregnert materiale. Alt blir utført på vårt verksted. Det er ingen løse deler på våre systemer.  Bryggene kobles sammen til ønsket lengde, der bryggelengder kan kombineres fritt. Alle våre brygger er klargjort for montering av utriggere. Systemet er 100 % norskutviklet og produseres på Os sør for Bergen. Vi leverer alt fra landstedsbrygger til store marinaer.

Med Jamax får du den beste totalløsningen, både med tanke på økonomi og fleksibilitet, sammenlignet med de andre kvalitetsleverandørene. Du kan bestille komplette anlegg eller vi kan bygge videre på ditt eksisterende bryggeanlegg.  Ta kontakt for pristilbud på en bryggeløsning etter dine ønsker og behov! 

Flytebryggenes dekke

Flytebryggene leveres med tredekke som standard, med tversgående riller som gjør det sklisikkert samtidig som det hindrer danning av sprekker. Du kan også få strekkmetall eller gitterrist som dekke på våre brygger.  Ta gjerne en prat med oss om behov og ønsker.

Utriggere med kraftig konstruksjon

De gangbare utriggerne leveres i en kraftig konstruksjon med 55 cm bredde og integrert fenderkasse i pontongen med plass til fortøyninger. Du får også fenderlist som standard rundt hele utriggeren. Utriggerne har alltid heldekket trapes for økt sikkerhet. 

Alle hengslebeslag og sammenføyninger har kompositt-foringer som tåler høy belastning og monteres med syrefaste bolter og låsemuttere. Både utriggerne og fortøyningsbommene har en svært god oppdrift; gangbar utrigger på 6 meter har 525 kg

og fortøyningsbom på 6 meter har 170 kg. Pontongene er integrert i utriggerne og fortøyningsbommene og har derfor gode fendringsegenskaper.

Du kan ettermontere utriggerne på hvilken som helst flytebrygge/kai, vi lager innfestning som passer de fleste behov. Ta kontakt for pristilbud på utriggere etter dine ønsker og behov!

Pontonger som tåler å bli utsatt for is

Bryggene har pontonger med god oppdrift og som gir svært god stabilitet og vanngjennomstrømning. Våre pontonger er rotasjonsstøpt i UV-stabilisert  lineær polyetylen fylt med polystyrenkuler, godkjent av Veritas. 

Materialet har gjennomgått en rekke tester ved SINTEF i Trondheim, blant annet en test som kalles «Dart Drop metoden». Prøvebitene testes ved -20°C og 0°C, og man aksepterer ikke sprøbrudd ved -20°C. Dette betyr at våre pontonger tåler å bli utsatt for is.

Våre produkter

Ofte stilte spørsmål

arrow-next arrow-prev
  • quote

    Os Marina er en fornøyd bruker av Alutec sine tjenester. De har levert kvalitetsprodukter til oss, og de har vist at de er til å stole på. At de er en lokal leverandør er også et stort pluss.

    Os Marina
  • quote

    Da vi i Hordvikhavn Båtlag skulle bytte ut havneanlegget vårt som har tjenestegjort i opp mot 40 år, var Alutec en selvsagt leverandør å forespørre om jobben. Anlegget vi hadde kom derfra og lokal tilhørighet har vært en stor fordel i alle disse årene. Reservedeler har aldri vært et problem og noe slitasje må man forvente.

    Når de også var veldig konkurransedyktig på pris ble valget enkelt for oss. Utlegging og kommunikasjon under prosessen med jobben har vært veldig god og arbeidet ble gjort til avtalt tid selv med utfordringene i denne korona-tiden. Vi har fått et fantastisk nytt anlegg og gleder oss til sesongen 2021. Takk til Alutec for veldig profesjonell håndtering.

    Hordvikhavn Båtlag